Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/www/nadace/framework/nette/Nette/loader.php on line 14 NADACE Synot - 2 miliony pro sportovce regionu!

Kontaktní informace

NADACE SYNOT
Jaktáře 1475
686 01 Uherské Hradiště

 

Číslo účtu: 1050000062/2200

2 miliony pro sportovce regionu!

Páteční večer patřil v uherskohradišťském Domu kultury dalšímu předávání grantů Nadace SYNOT. Tentokrát si pro své příspěvky přišli zástupci tělovýchovných jednot, spolků, organizací či klubů. Nadace totiž rozdělila dva miliony korun v rámci tzv. sportovního grantu.

„I v letošním roce byl o finanční pomoc obrovský zájem. Obrátilo se na nás 283 žadatelů a celkový objem požadovaných finančních prostředků byl 11 milionů korun. Podpořili jsme celkem 222 žadatelů z celého Zlínského kraje,“ uvedl zakladatel Nadace SYNOT, podnikatel a senátor Ivo Valenta a doplnil: „Tak velké množství žadatelů jen dokazuje, že situace ve financování českého sportu je stále žalostná. Sport je zejména pro děti a mládež klíčový, je proto potřeba, aby se k němu podle toho přistupovalo a jednotlivé kluby měly stabilní a především předvídatelný zdroj financování.“

Slavnostní večer měl také řadu hostů. Na pódiu se objevil například Libor Lukáš. Právě on byl jako hejtman Zlínského kraje jedním z těch, kdo před lety doporučil vznik nadačního grantového systému, který pomáhá regionu dodnes. Na pódiu promluvil i Michal Dvouletý, krajský zastupitel a předseda výboru pro nevládní organizace a neziskový sektor.

„Pomoc sportu je jednou z priorit. Jsem proto rád, že právě v této oblasti se nám společně v rámci kraje podařilo docílit pozitivních změn – konkrétně jde o navýšení finančních prostředků, určených na podporu sportu ve výši minimálně 10 milionů Kč,“ doplnil Dvouletý.

Ani tentokrát nechybělo udělení speciální ceny Nadace SYNOT. Jejím laureátem se stal pan Václav Holásek, starosta okresního sdružení hasičů.

Během slavnostního večera vystoupila například mladá zpěvačka Aneta Poláchová, děvčata z uherskohradišťského centra Akropolis a sportovci z klubu KARATE-DO.

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

 

Skupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz

Kalendář akcí

Přehled akcí