Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/www/nadace/framework/nette/Nette/loader.php on line 14 NADACE Synot - Nadace SYNOT: Dva miliony nestačily! Neziskový sektor ještě letos získá další pomoc

Kontaktní informace

NADACE SYNOT
Jaktáře 1475
686 01 Uherské Hradiště

 

Číslo účtu: 1050000062/2200

Nadace SYNOT: Dva miliony nestačily! Neziskový sektor ještě letos získá další pomoc

Páteční večer patřil v uherskohradišťském Klubu kultury neziskovým organizacím celého Slovácka. Nadace SYNOT pro ně totiž uspořádala grantový večer, v jehož rámci rozdělila mezi zástupce neziskového sektoru celkem 2.135.000 Kč. V sále seděli zástupci oblasti zdravotní, sociální, školství a zájmové činnosti, kultury i sportu. Celkem si jich pro příspěvek na svou činnost, o který si v rámci grantového programu zažádali, přišlo 285.

„Žádali jsme o příspěvek na kroje pro náš dětský pěvecký sbor a jsme moc vděčni, že nám nadace SYNOT vyšla vstříc,“ uvedla například paní Dagmar Vacková z Podolí.

Eva Mikešová, předsedkyně klubu pro seniory Světlov z Bojkovic, zase převzala darovací smlouvu, která napomůže k tomu, aby mohli senioři lépe využívat svůj volný čas. „Organizujeme nejrůznější přednášky a zájezdy tak, aby se naši starší spoluobčané cítili dobře. Vše ale děláme zdarma a dobrovolně, proto jsme moc rádi, že nám nadace pomůže například s úhradou cestovních nákladů,“ doplnila paní Mikešová.

Žadatel o podporu fotbalového klubu v Traplicích, Ladislav Blecha, k tomu dodává: “V oblasti sportu je prostředků akutní nedostatek, opravdu každá koruna je pro nás dobrá. Grantová pomoc je tedy i pro nás velmi významná.“

Nadace SYNOT současně udělila také speciální ceny osobnostem za celoživotní přínos regionu. Mezi laureáty tentokrát byli: za oblast kultury pan Igor Stránský, v oblasti zdravotní a sociální obdržela speciální ocenění paní Bohumila Jurásková, za oblasti školství a zájmové činnosti paní Bohuslava Johaníková a laureátkou v oblasti sportu se stala paní Helena Chytková.

Nadace má navíc dobrou zprávu pro všechny další zájemce o pomoc. Jelikož grantovou komisi zavalily stovky žádostí a nebylo možné vyhovět všem, rozhodl se její zakladatel, pan Ivo Valenta, že ještě v letošním roce nadace rozdělí mezi neziskový sektor další finanční prostředky, a to v rámci tzv. Vánočního grantu.

„Tentokrát přednostně uspokojíme ty žadatele, kteří z kapacitních důvodů neměli štěstí v právě uzavřeném grantovém kole. O finanční prostředky se však mohou ucházet také další subjekty i jednotlivci z celého Slovácka. Je velmi příjemné vidět, že naše prostředky již téměř 15 let prokazatelně pomáhají tam, kde je to opravdu potřeba," doplnil Ivo Valenta.

Podrobnosti k vánočnímu grantu zájemci získají na webových stránkách nadace SYNOT. Uzávěrka žádostí proběhne přibližně v polovině listopadu, slavnostní předání darovacích smluv pak o měsíc později.

Nadace SYNOT vyhlašuje granty již od roku 2006 a soustřeďuje se na podporu kultury, sportu, školství a zájmové činnosti, zdravotnictví a sociální oblasti. Kromě toho dlouhodobě finančně pomáhá dalším významným akcím, jako jsou např. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek nebo Park Rochus. Přestože změnou legislativy musela nadace výrazně snížit svůj rozpočet z původních několika set milionů korun, i dnes podporuje především Slovácko částkou ve výši přibližně 20 milionů Kč ročně.

Kalendář akcí

Přehled akcí