Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/www/nadace/framework/nette/Nette/loader.php on line 14 NADACE Synot - Nadace SYNOT navyšuje kulturní grant o další milion

Kontaktní informace

NADACE SYNOT
Jaktáře 1475
686 01 Uherské Hradiště

 

Číslo účtu: 1050000062/2200

Nadace SYNOT navyšuje kulturní grant o další milion

Kultura a lidové tradice Zlínského kraje získají tři miliony korun!

 

Především na podporu rozvoje lidové kultury a dalších kulturních a folklorních projektů Zlínského kraje je zaměřen kulturní grant nadace SYNOT. Smlouvy úspěšným žadatelům budou předány 15. 9. 2017. A dostane se téměř na všechny – grant je totiž navýšen z původních dvou na tři miliony korun.

 

„Do sídla nadace tentokrát přišlo 237 žádostí o podporu jednotlivých projektů. Chtěli jsme vyhovět pokud možno všem žadatelům, kteří splnili podmínky. Bylo nám však jasné, že původně plánovaná dvoumilionová částka tomu stačit nebude. Proto jsem se rozhodl, že objem prostředků navýšíme o další milion korun,“ uvedl senátor, podnikatel a zakladatel Nadace SYNOT Ivo Valenta.

 

Kulturní grant Nadace SYNOT je řadu let nedílnou součástí grantového programu, ve kterém již nadace finančně přispěla stovkám kulturních organizací Valašska a Slovácka a rozdala tak desítky milionů korun.

 

„Tradiční lidovou kulturu považuji za poklad našeho kraje. Máme tu stovky souborů, muzik, spolků a kulturních institucí. Všichni dělají velmi záslužnou činnost, nicméně často ji nemohou rozvíjet tak, jak by si přáli – nemají k tomu dostatek financí. Nadace SYNOT nechce a ani nemůže v této záležitosti zastupovat stát, nicméně chceme udělat maximum k tomu, abychom společně ochránili a zachovali dalším generacím odkazy našich předků,“ doplnil Ivo Valenta.

 

Právě pestrý a bohatý kulturní a folklorní život je tím, co Zlínský kraj odlišuje od ostatních. Navíc je oblast kultury úzce navázána také na turistický tuch, který do regionu může přivést další investory a nová pracovní místa. Kulturu, lidové tradice a folklor Nadace SYNOT podporuje prakticky od svého vzniku. Kulturní grant je totiž jednou z mála možnosti, jak získat peníze pro financování kulturních projektů i v sebemenších obcích regionu.

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

 

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz

Kalendář akcí

Přehled akcí