Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/www/nadace/framework/nette/Nette/loader.php on line 14 NADACE Synot - Nadace SYNOT obdarovala kulturní život v regionu

Kontaktní informace

NADACE SYNOT
Jaktáře 1475
686 01 Uherské Hradiště

 

Číslo účtu: 1050000062/2200

Nadace SYNOT obdarovala kulturní život v regionu

Nadace SYNOT podpořila kulturu ve Zlínském kraji více než dvěma miliony!

Páteční večer v uherskohradišťském Klubu kultury patřil zástupcům kulturního života celého Zlínského kraje. Nadace SYNOT totiž uspořádala další z řady grantových večerů a tentokrát si přišli na své právě zástupci oblasti kultury. Mezi 153 žadatelů o finanční podporu byly rozděleny více než 2 miliony korun.

„Právě pestrý a bohatý kulturní a folklorní život je tím, co náš kraj odlišuje od ostatních. Proto se na tuto oblast dlouhodobě zaměřuji a již více než 15 let ji podporuji. Je třeba, abychom v regionu měli nejen bohaté možnosti kulturního vyžití, ale především si udrželi nadšení například místních folkloristů, kteří učí děti lidovým písním a tancům v podobě, v jaké ji znaly naše babičky a dědové,“ uvedl senátor, podnikatel a zakladatel nadace SYNOT, Ivo Valenta, a doplnil: „Právě oblast kultury je navíc úzce navázána také na turistický tuch, který musíme podporovat, protože nám do regionu může přivést další investory a nová pracovní místa“.

O tom, že se tato oblast potýká s nedostatkem finančních prostředků, svědčí také fakt, že se v sídle Nadace SYNOT sešlo celkem 172 žádostí o podporu v celkové výši přesahující 8 milionů korun.

Pomoc ze strany Nadace SYNOT využíváme na kulisy, které si vyrábíme sami, na kostýmy, a především na mikrofony, které nám opravdu chybí,“ uvedla Marie Klučková za ochotnické divadelníky z Osvětiman.

 „Náš soubor využívá příspěvky na obnovu krojů, nebo pořízení chybějících součástí tak, aby se náš tradiční kroj udržel v původní podobě, abychom my, jeho členky, společně ladily“, doplnila Barbora Kuňáková z ženského pěveckého souboru Babčice ve Spytiněvi.

Finanční prostředky z Nadace SYNOT využije například také Dětská cimbálová muzika Valášek, působící pod ZUŠ Jižní svahy. „My jsme se rozhodli tento příspěvek použít pro pořízení dnes už netradičního hudebního nástroje - gajd, které jsme si nechali vyrobit. Doufáme, že tento nástroj obohatí naše muzikantská čísla a naše muzika dostane lepší zvuk,“ doplnila vedoucí souboru, Martina Hešová.

I tentokrát nadace udělila speciální cenu. Jejím držitelem se stal akademický malíř z Valašska, Ilja Hartinger.

Večer zpříjemnil pestrý kulturní program. Režisérka Marta Santovjáková Gerlíková společně s Františkem Segradem zazpívali ústřední píseň z nového valašského filku Děda, jehož vznik senátor Ivo Valenta výrazně podpořil. Divákům se s tanečním představením ukázala také děvčata ze ZUŠ v Uherském Hradišti a zahrála cimbálová muzika Burčáci.

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

 Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz

kulturnus-grant-2016-8.jpg

kulturnus-grant-2016-7.jpgkulturnus-grant-2016-6.jpgkulturnus-grant-2016-5.jpgkulturnus-grant-2016-4.jpgkulturnus-grant-2016-3.jpgkulturnus-grant-2016-2.jpgkulturnus-grant-2016-1.jpgkulturnus-grant-2016.jpg

Kalendář akcí

Přehled akcí