Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/www/nadace/framework/nette/Nette/loader.php on line 14 NADACE Synot - Nadace SYNOT pomáhá

Kontaktní informace

NADACE SYNOT
Jaktáře 1475
686 01 Uherské Hradiště

 

Číslo účtu: 1050000062/2200

Nadace SYNOT pomáhá

Akutní formou leukémie trpí 35 letá Barbora Halodová z Polešovic. Této mamince pětiletých dvojčat se rozhodla pomoci také Nadace SYNOT. Finančně podpoří rozšíření centrálního registru dárců kostní dřeně o osoby starší 35 let, kteří si již náklady spojené s provedením testů musejí hradit samy.

„S Barunkou se známe více než 10 let, jsme dobří přátelé. Vždy to byla velmi aktivní, přátelská a obětavá žena, proto věříme, že se pro ni najde vhodný dárce a jsme rádi, že nám v tomto pomůže také Nadace SYNOT. Nadace pro transplantaci kostní dřeně totiž hradí zápis do registru dárců pouze osobám mladším 35 let. Našla se však řada osob nad touto věkovou hranicí, kteří by rádi pomohli," uvedl kamarád Petr Gabriel.

Dárcem se tak mohou stát i osoby mezi 35 – 40 lety. Každý z nich by však musel sáhnout do kapsy pro 1500 korun, což většinu zájemců odradí. Přátelé nemocné ženy takovýchto dárců našli téměř 35, proto se obrátili na Nadaci SYNOT.

„Paní Báře samozřejmě rádi pomůžeme a poskytneme jí finanční prostředky k testování těchto osob. Jedná se o více než 50.000 korun, které právě odesíláme na jej účet. Věříme, že se tím výrazně zvýší šance k nalezení vhodného dárce a brzké transplantaci kostní dřeně, na kterou čeká a kterou potřebuje co nejdříve," uvedla tisková mluvčí skupiny SYNOT, Magda Pekařová.

Přátelé navíc pro svou nemocnou kamarádku v neděli, 7. 6. 2015 pořádají akci s názvem Dejme šanci Báře. Proběhne v rámci sportovního odpoledne na „orelském stadionu" v Uherském Brodě. Přímo zde budou přítomni zdravotníci, kteří budou mezi 16 a 18 hodinou provádět odběry krve zájemcům o dárcovství kostní dřeně, které je bezbolestné.

„Lidé si často přávají k svátku či narozeninám hodně zdraví. Až když přijde skutečná nemoc, pak teprve tato slova přestává brát jako frázi. Chci, aby má zkušenost pomohla všem, které potkal podobný osud," uvedla již dříve Barbora Halodová.

Zájemcům, kteří by rádi finančně přispěli na testování dárců ve věkové skupině 35 – 40 let, mohou tyto prostředky poslat na účet: 670100-2212740771/6210

Kalendář akcí

Přehled akcí