Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/www/nadace/framework/nette/Nette/loader.php on line 14 NADACE Synot - Nadace SYNOT rozdala krajské kultuře tři miliony!

Kontaktní informace

NADACE SYNOT
Jaktáře 1475
686 01 Uherské Hradiště

 

Číslo účtu: 1050000062/2200

Nadace SYNOT rozdala krajské kultuře tři miliony!

Klub kultury v Uherském Hradišti se v pátek večer zaplnil osobnostmi kulturního života z Valašska a Slovácka. Nadace SYNOT totiž rozdělila darovací smlouvy v celkové hodnotě tři miliony korun, a to prostřednictvím kulturního grantu. Tento grant je určen právě na podporu rozvoje lidové kultury a dalších kulturních a folklorních projektů Zlínského kraje. A dostalo se téměř na všechny žadatele, kteří splnili stanovené podmínky. Bylo jich téměř 230.

 

„Nadace SYNOT obdržela přesně 237 žádostí o podporu jednotlivých projektů, a to v celkové hodnotě přibližně 9,5 milionů korun. Původně plánovanou dvoumilionovou částku jsme tedy navýšili na tři miliony korun, abychom alespoň částečně pomohli všem žadatelům k realizaci jejich projektů,“ uvedl senátor, podnikatel a zakladatel Nadace SYNOT Ivo Valenta, a s úsměvem dodal: „Nadace SYNOT navíc v letošním roce, a to právě teď, v září, slaví již 18. narozeniny. Je tedy plnoletá, a to je důvod k tomu, aby podporu regionu v budoucnu brala ještě vážněji, než dosud.“

 

Kulturní grant Nadace SYNOT je řadu let nedílnou součástí grantového programu, ve kterém již nadace finančně přispěla stovkám kulturních organizací Valašska a Slovácka a rozdala tak desítky milionů korun.

V rámci slavnostního večera byla i tentokrát udělena speciální cena Nadace SYNOT. Jejím laureátem se stal 78letý Martin Hrbáč, který je mnohaletou ikonou horňáckého folkloru.

„Když před sebou vidím dnešní ocenění, je mi jasné, že se svou folklorní prací ještě rozhodně nemůžu skončit. Je to pro mne motivace a závazek do budoucna a já si toho nesmírně vážím,“ uvedl Martin Hrbáč.

 

Slavnostní večer zpestřilo vystoupení folklorních souborů Vsacan a Kunovjan, které reprezentovaly oblast Valašska a Slovácka.

Kulturu, lidové tradice a folklor Nadace SYNOT podporuje prakticky od svého vzniku. Kulturní grant je totiž jednou z mála možnosti, jak získat peníze pro financování kulturních projektů i v sebemenších obcích regionu.

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz

Kalendář akcí

Přehled akcí