Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/www/nadace/framework/nette/Nette/loader.php on line 14 NADACE Synot - Senioři s pomocí senátora Ivo Valenty podpoří projekt Malé mimi!

Kontaktní informace

NADACE SYNOT
Jaktáře 1475
686 01 Uherské Hradiště

 

Číslo účtu: 1050000062/2200

Senioři s pomocí senátora Ivo Valenty podpoří projekt Malé mimi!

Symbolický šek na 105.900 korun převzal dnes primář novorozeneckého oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), Jozef Macko od senátora Ivo Valenty a zástupců seniorů, kteří se na uvedené částce podíleli. Peníze podpoří projekt Malé mimi, který má v novorozeneckém oddělení KNTB zlepšit péči o předčasně narozené děti a rodiny těchto dětí.

     „Velmi si vážíme finančního příspěvku, na kterém mají díky iniciativě senátora Valenty zásluhu naši starší občané. Významně nám pomůže navýšit částku, kterou potřebujeme k realizaci projektu Malé mimi. Ten spočívá v rekonstrukci pokojů v našem oddělení a vytvoření prostor, kde by mohli rodiče pobývat společně se svými předčasně narozenými dětmi 24 hodin denně,“ řekl primář Macko.

     Podle něho si realizace projektu vyžádá přibližně 2,5 milionu korun. V současnosti jsou na účtu projektu necelé dva miliony korun, část projektu bude kryta věcnými dary.

     „Prostřednictvím Nadace SYNOT jsme zrealizovali řadu ozdravných a relaxačních víkendových pobytů pro seniory Zlínského kraje. Tato akce pomohla hned dvakrát. A to nejen „dříve narozeným“, ale také „předčasně narozeným“.  Senioři totiž za své ozdravné pobyty platili symbolický poplatek ve výši 100 korun. Celý výtěžek z této aktivity jsme se rozhodli věnovat právě na projekt Malé mimi“, vysvětlil původ více než stotisícové sumy senátor Valenta. Upřesnil, že akce se zúčastnilo 719 seniorů z celého kraje, kteří mohli stokorunovou částku libovolně navýšit.    

     Projekt Malé mimi byl spuštěn v polovině října 2015. Iniciátorem byl Martin Gazda, kterému se před osmi lety v KNTB narodila dcera o 12 týdnů dříve před termínem porodu a vážila pouze 620 gramů. Primář Macko se tehdy o holčičku staral se svým týmem a po čtyřech měsících ji v pořádku předal rodičům.

mimi.jpgmimi-2.jpg

mimi3.jpgmimi4.jpgmimi5.jpgmimi6.jpgmimi7.jpg

Kalendář akcí

Přehled akcí