Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/www/nadace/framework/nette/Nette/loader.php on line 14 NADACE Synot - Vánoční grant Nadace SYNOT obdaroval neziskový sektor Slovácka

Kontaktní informace

NADACE SYNOT
Jaktáře 1475
686 01 Uherské Hradiště

 

Číslo účtu: 1050000062/2200

Vánoční grant Nadace SYNOT obdaroval neziskový sektor Slovácka

V uherskohradišťském klubu kultury se v pátek nadělovalo. Nadace SYNOT totiž rozdělila prostředky z vánočního grantu. A byla štědrá. Neziskový sektor Slovácka si přišel na více než 2 miliony korun. Pro příspěvek na činnost, případně projekty z oblasti školství, kultury, sportu, zdravotní a sociální, dorazilo téměř 300 úspěšných žadatelů.

„Již na podzim jsme avizovali, že vzhledem k velkému počtu žadatelů o finanční pomoc v letošním roce zrealizujeme ještě speciální, vánoční grant Nadace SYNOT. Slib jsme dodrželi a stejně, jako v případě podzimního grantu, ani tentokrát dvoumilionová částka nestačila. Žadatelů bylo mnoho, a proto jsme grant navýšili o dalších více než 100 000 korun,“ uvedl zakladatel Nadace SYNOT, Ivo Valenta a doplnil: „Jsem opravdu rád, že jsme před Vánocemi mohli udělat radost tolika lidem“.

Finanční prostředky byly přednostně rozděleny mezi žadatele, kteří z kapacitních důvodů neuspěli v podzimním grantovém kole. Pomoci se opět dostalo zdravotnickým zařízením, sociálním ústavům, školám, kulturním institucím, zájmovým organizacím, sportovním klubům a jednotám a v neposlední řadě jednotlivcům, pečujícím o handicapované členy rodiny, případně vážně nemocné děti.

Netradiční dárek byl však připraven také pro zakladatele Nadace SYNOT a senátora Ivo Valentu. „Dostal jsem krojovou košili, kterou mám prý nosit do Senátu. To proto, abych byl v televizních záběrech lépe rozpoznatelný a každý hned věděl, že jsem slovácký senátor,“ upřesnil s úsměvem Valenta.

Akci zpříjemnila také cimbálová muzika Cifra, folklorní soubor Hradišťánek s pásmem koled, tanečnice z  centra Akropolis, pěvecký sbor uherskohradišťských gymnazistů Viva la musica, a v neposlední řadě psí tanečnice se svou cvičitelkou z Agility klubu Zlechov. Během slavnostního večera zapálili kancléř Arcibiskupství olomouckého Antonín Basler a uherskohradišťský páter Jan Turko adventní svíce.

Nadace SYNOT, která zahájila svou činnost v roce 2000, vyhlašuje tematicky zaměřené granty již od roku 2006 a soustřeďuje se především na podporu kultury, sportu, školství a zájmové činnosti, zdravotnictví a sociální oblasti. Kromě toho dlouhodobě finančně pomáhá dalším významným akcím, jako jsou např. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek nebo Park Rochus. Přestože změnou legislativy musela nadace výrazně snížit svůj rozpočet, i dnes podporuje především Slovácko částkou ve výši přibližně 20 milionů Kč ročně. Za dobu své existence podpořila již tisíce projektů stovkami milionů korun.

Kalendář akcí

Přehled akcí