Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /home/www/nadace/framework/nette/Nette/loader.php on line 14 NADACE Synot - Více než dva a půl milionu pro krajský sport!

Kontaktní informace

NADACE SYNOT
Jaktáře 1475
686 01 Uherské Hradiště

 

Číslo účtu: 1050000062/2200

Více než dva a půl milionu pro krajský sport!

SPORTOVNÍ GRANT NADACE SYNOT:

Středeční večer v uherskohradišťském Klubu kultury patřil sportovnímu grantu Nadace SYNOT. Otevřel tak grantovou sérii předávání finančních prostředků neziskovému sektoru Zlínského kraje pro letošní rok.

„Už vloni jsem se kvůli vysokému počtu žadatelů o sportovní grant rozhodl navýšit objem finančních prostředků, které pomohou sportovnímu životu ve Zlínském kraji, a to tak, aby se dostalo na co nejvíce žadatelů. Ani letos tomu nebylo jinak. K původně avizované, dvoumilionové částce jsme tak přidali 625 tisíc korun a podpořili tak 229 žadatelů,“ uvedl zakladatel Nadace SYNOT, podnikatel a senátor Ivo Valenta.

Zcela zaplněný sál Klubu kultury byl jasným důkazem toho, že nedostatek financí sportovní kluby a oddíly v kraji, a to na všech úrovních, velmi trápí.

„Ročně máme až 8.500 klientů, kteří se vystřídají na našich bazénech. Potřeby těchto dětí a žáků jsou velké a bez pomoci takových nadací, jako je Nadace SYNOT, bychom jen velmi těžko mohli tuto činnost a v takovém rozsahu provozovat,“ uvedl Ladislav Botek z uherskohradišťské Plavecké školy, která s nadací dlouhodobě spolupracuje.

„Opravdu jsme vděční za sponzoring, protože musíme platit led, výstroj pro hráče, cesty na zápasy a další spoustu provozních nákladů. Bez pomoci sponzorů by to bylo daleko složitější,“ doplnil Jakub Kudláč za sledge hokejisty ze Zlína, kteří každoročně obsazují první příčky domácí ligy a úspěchy často vozí i ze zahraničích soutěží.

Nadační podpora je velmi užitečnou také pro unikátní projekt - Vrchařskou korunu Valašska. „Náš projekt je jedinečný v tom, že motivuje širokou veřejnost ke sportu, k cyklistice a poznávání krás Valašska s tím, že účastníci této akce neplatí žádné vstupné. Každoročně stoupá počet našich členů a financování akcí je čím dál náročnější. Proto vítáme pomoc sponzorů,“ dodal Michal Horský.

Jako v předešlých letech, také tentokrát nadace udělila speciální cenu za celoživotní přínos v oblasti sportu. Jejím laureátem se stal Pavel Žák, bývalý fotbalista Slovácké Slavie UH, který svůj život zasvětil trénování žáků na Slovácku. Je rovněž držitelem ocenění pro zasloužilé činovníky.

Večer zpříjemnilo taneční vystoupení děvčat, navštěvujících rodinné centrum Akropolis, cimbálová muzika Lintavěnka, ZUŠ Uherské Hradiště a nadějný, dvanáctiletý karatista, Mikuláš Přecechtěl.

Nadace SYNOT, která kraji pomáhá již 17 let, v letošním roce rozdělí další miliony prostřednictvím grantů zdravotního a sociálního, školství a zájmové činnosti a grantu kulturního. Kromě toho podpoří celou řadu dalších, smysluplných projektů. Například se jedná u slovácké muzeum v přírodě – Park Rochus, uherskohradišťskou fotbalovou akademii, největší folklorní svátek – Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, relaxační a ozdravné pobyty pro děti a seniory a řadu dalších aktivit. Celkem tak jen v letošním roce mezi neziskový sektor kraje rozdělí přibližně 25 milionů korun.

 

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

 

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz

img-9326.jpg

img-9349.jpg

img-9379.jpg

img-9426.jpg

img-9433.jpg

img-9532.jpg

img-9579.jpg

img-9614.jpg

img-9626.jpg

img-9738.jpg

img-9815.jpg

img-9958.jpg

img-9973.jpg

img-9984.jpg

img-0009.jpg

img-0014.jpg

img-0040.jpg

img-0068.jpg

img-0076.jpg

img-9295.jpg

img-9998.jpg

Kalendář akcí

Přehled akcí