V pátek večer 21.9.2018 se v uherskohradišťském Klubu kultury sešli zástupci kulturních organizací a institucí celého Zlínského kraje. Úspěšní žadatelé u kulturní grant Nadace SYNOT zde totiž během slavnostního večera obdrželi darovací smlouvy na finanční podporu jejich projektů.

V sídle Nadace se tentokrát sešlo celkem 232 žádostí. Částka ve výši dva miliony korun byla rozdělena mezi 165 úspěšných žadatelů.

Nadace SYNOT zahájila svou činnost v září roku 2000 – právě v těchto dnech tak slaví své 18tiny. Její pomoc regionu je velmi výrazná a bude samozřejmě pokračovat i nadále. Páteční večer byl toho důkazem. Kulturní grant patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější grantové programy. Právě oblast lidové kultury a folkloru je totiž pro Zlínský kraj velmi typická a já jsem rád, že nadační prostředky se mohou podílet na realizaci řady velmi zajímavých a prospěšných projektů,“ uvedl zakladatel Nadace SYNOT, senátor Ivo Valenta, který doplnil, že nadace od doby svého vzniku podpořila tisíce subjektů stovkami milionů korun.

Nadace SYNOT již od svého vzniku výrazně podporuje kulturu a umění regionu. Jen v rámci kulturního grantu se o prostředky mohou ucházet kulturní instituce, jako například divadla či muzea, nebo folklorní soubory či chasy a celá řada dalších subjektů. Kromě toho je Nadace SYNOT mecenášem Slováckých slavností vína a otevřených památek, a to již od doby vzniku tohoto největšího folklorního svátku u nás. Výrazně také podpořila vznik slováckého muzea v přírodě – Parku Rochus.

Nedílnou součástí slavnostního večera bylo také udílení ceny Nadace SYNOT. Jejím laureátem se tentokrát stal muž, který zasvětil svůj život oblasti kultury na Slovácku, Miroslav Potyka. Cenu mu společně předali Libor Lukáš, bývalý hejtman Zlínského kraje a Michal Dvouletý, krajský zastupitel a vedoucí kanceláře senátora Ivo Valenty.

„Velmi oceňuji, že se v rámci grantových večerů pravidelně poukazuje na osobnosti, které za sebou v dané oblasti zanechaly výraznou stopu. Právě pan Potyka je s kulturou spojen již desítky let, podílel se na realizaci celé řady významných projektů,“ doplnil Michal Dvouletý.

Atmosféru večera doplnil folklorní soubor Cifra Lenky Kraváčkové, cimbálová muzika Ohnica pod vedením Jana Mudráka, dětský folklorní soubor Hradišťánek a cimbálová muzika Oskoruša.

O Nadaci SYNOT:

Nadace SYNOT působí ve Zlínském kraji již 18 let. Formou přímé nebo grantové pomoci podporuje především oblast zdravotní a sociální, školství a zájmové činnosti, kultury a sportu. Kromě toho podporuje celou řadu dalších, smysluplných projektů. Například se jedná u slovácké muzeum v přírodě – Park Rochus, uherskohradišťskou fotbalovou akademii, největší folklorní svátek – Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, relaxační a ozdravné pobyty pro děti a seniory a řadu dalších aktivit. Celkem tak každoročně rozdělí desítky milionů korun.

 

 

Kontakt:

Mgr. Magda Pekařová, tisková mluvčí

Skupina SYNOT

Mobil:    +420 739 604 032

E-mail: magda.pekarova@synot.cz

NADACE SYNOT
Jaktáře 1475
686 01 Uherské Hradiště

Číslo účtu: 1050000062/2200

+420 572 410 124
+420 737 277 009
nadace@nadacesynot.cz

www.nadacesynot.cz