O nás

Historie

Nadace SYNOT (dříve Nadace Děti – kultura – sport) je první a jedinou nadací svého druhu ve Zlínském kraji. Svou činnost zahájila v létě roku 2000. Jak plyne z jejího původního názvu, vznikla především z potřeby pomáhat dětem a mládeži v našem regionu. Postupně však svou činnost rozšířila na území celé České republiky. Jejím zřizovatelem je pan Ivo Valenta.

Za dobu svého trvání nadace podpořila tisíce subjektů stovkami milionů korun. Díky této podpoře tak výrazně pomohla neziskovému sektoru. Podporu získaly zejména nemocnice a další zdravotnická zařízení, sociální ústavy, školy, sportovní oddíly a kluby, významné kulturní instituce a divadla, církevní památky a v neposlední řadě stovky jednotlivců. Jednalo se především o děti a dospělé se zdravotním či mentálním postižením. Těmto nadace pomohla k nákupu zdravotních pomůcek, případně léků, které nehradí zdravotní pojišťovny a podobně.

Nadace během své existence podpořila také spoustu významných akcí – jedná se například o největší festival svého druhu na celém světě – ZLÍN FILM FESTIVAL, festival Letní filmová škola a podobně.

Nadace SYNOT významně podpořila také další prestižní nadace, jakými jsou například Nadace Terezy Maxové dětem, nadační fond Kapka naděje, nadace Naše dítě a další.

Významného partnera v nadaci našel také největší folklorní svátek regionu – Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, kterého se každoročně účastní až 5 000 krojovaných osob ze 70 obcí a měst celého Zlínského kraje.

NADACE SYNOT
Jaktáře 1475
686 01 Uherské Hradiště

Číslo účtu: 1050000062/2200

+420 572 410 124
+420 737 277 009
nadace@nadacesynot.cz

www.nadacesynot.cz